Matrace na mieru, zdravé spanie 2018-03-29T15:16:15+00:00

Matrace od KOFOAM

zdravé a pohodlné spanie

Ponúkame rôzne kategórie matracov s poťahom aj bez za cenovo výhodných podmienok

  • zo štandardnej peny
  • z vysokoelastickej peny
  • z kvalitnej studenej peny
  • zdravotné matrace dokonale sa prispôsobujúce krivkám tela
  • vhodné pre alergikov
  • vynikajúca pružnosť a priedušnosť
  • rovnomerné rozdelenie tlaku a zlepšenie celkového prekrvenia a uvoľnenia stavcov chrbtice

+ poťah ultrafresh s klimatizačnou výplňou, antibakteriálna úprava

Rozmery našich matracov

Radi pre vás pripravíme matrace v týchto rozmeroch

Štandardné      200 x 90 x 10 cm
200 x 90 x 15 cm
200 x 90 x 20 cm
200 x 140 x 15 cm
200 x 140 x 20 cm
200 x 160 x 15 cm
200 x 160 x 20 cm
200 x 180 x 15 cm
200 x 180 x 20 cm
Detské 110 x 60 x 5 cm
110 x 60 x 10 cm
135 x 55 x 6 cm
Atypické podľa želaných rozmerov

1. Antibakteriálna pena – pohoda bez alergie

Antibakteriálna pena je prispôsobenie sa zmeneným životným podmienkam. Tieto špeciálne peny spájajú výsledky celosvetových laboratórnych výskumov a technológiu profesionálnej výroby pien. Materiál prísady FreshCELL vytvára nevhodné prostredie pre parazitné organizmy. Matrace vyrobené z tohto materiálu neliečia, ale sú dôležitou súčasťou všeobecného „Home-care“ domáceho programu zameraného na boj s astmou a alergiou.

Antibakteriálny vplyv zabezpečuje trvanlivú hygienu, príjemnú vôňu a ideálnu mikroklímu pre spánok. Kvôli týmto fascinujúcim vlastnostiam je najvyhľadávanejším materiálom na výrobu matracov.

2. Studená pena – vysokoelastická

Studené peny citeľne zvyšujú komfort plôch určených na ležanie. Ďaleko lepšie sledujú siluetu tela než materiály, ktoré sa v minulosti štandardne používali na výrobu matracov. Vyplývajúc z výrobnej technológie a štruktúry buniek sú studené peny vysoko pružné a oproti klasickým penám majú väčšiu podpornú silu, prostredníctvom čoho je na ploche určenej k ležaniu rozloženie tlaku optimálne. To ani pri dlhodobom zaťažení nespôsobuje únavu materiálu. Rozloženie tvrdosti a hustoty materiálu je v porovnaní s ktorýmkoľvek iným materiálom najhomogénnejšie.

Príjemnú celkovú dispozíciu zabezpečuje užívateľovi aj to, že sa do sa telo do matraca nevnorí, nevytvorí v ňom priehlbinu, čo by mohlo byť príčinou vzniku bolestí chrbta. Výskumy zamerané na únavu materiálu potvrdili, že v prípade intenzívneho využívania studených pien dochádza k menšej deformácii, než u iných materiálov využívaných na výrobu matracov.

3. Pamäťová pena Memory – bezváhové pohodlie

Pamäťovú penu môžeme pokojne nazvať aj materiálom budúceho tisícročia. Tieto materiály predstavujú najvyššiu „high-tech“ technológiu vo výrobe polyuretánových materiálov.

Pena dokonale zmapuje siluetu tela tak, že voči pôsobiacemu tlaku nevytvára odpor, „visco-elastický efekt“. Vďaka vynikajúcim vlastnostiam pamäťových pien Memory, vyplývajúcich zo samotnej štruktúry penovej bunky, možno vytvoriť ojedinelý a výnimočný komfort a ergonómiu.
Medzi výnimočné vlastnosti pamäťových pien patrí to, že v závislosti na teplote sa významne menia ich fyzikálne parametre. Zvyšovaním teploty sa stávajú mäkšími, v opačnom prípade zasa tvrdšími.

Rozlišujeme dva rozdielne druhy surovín na výrobu pamäťových pien memory. Klasický materiál pamäťových pien neprepúšťa vzduch, prakticky sa nevetrajú, ale vďaka neustálemu vývoju už existuje aj verzia prepúšťajúca vzduch.

Pamäťové peny jedinečným spôsobom zjednocujú mäkkosť s rozložením tlaku, ale sami o sebe ani tieto materiály nespĺňajú požiadavky kultúry spania, tieto možno dosiahnuť len vhodnou kombináciou s normálnymi alebo so studenými penami.

Vďaka týmto fascinujúcim vlastnostiam

sú najvyhľadávanejším materiálom v oblasti výroby matracov