Pamäťová pena

Matrace od Kofoam

Pamäťová pena Memory – bezváhové pohodlie

Pamäťovú penu môžeme pokojne nazvať aj materiálom budúceho tisícročia. Tieto materiály predstavujú najvyššiu „high-tech“ technológiu vo výrobe polyuretánových materiálov.

Pena dokonale zmapuje siluetu tela tak, že voči pôsobiacemu tlaku nevytvára odpor, „visco-elastický efekt“. Vďaka vynikajúcim vlastnostiam pamäťových pien Memory, vyplývajúcich zo samotnej štruktúry penovej bunky, možno vytvoriť ojedinelý a výnimočný komfort a ergonómiu.
Medzi výnimočné vlastnosti pamäťových pien patrí to, že v závislosti na teplote sa významne menia ich fyzikálne parametre. Zvyšovaním teploty sa stávajú mäkšími, v opačnom prípade zasa tvrdšími.

Rozlišujeme dva rozdielne druhy surovín na výrobu pamäťových pien memory. Klasický materiál pamäťových pien neprepúšťa vzduch, prakticky sa nevetrajú, ale vďaka neustálemu vývoju už existuje aj verzia prepúšťajúca vzduch.

Pamäťové peny jedinečným spôsobom zjednocujú mäkkosť s rozložením tlaku, ale sami o sebe ani tieto materiály nespĺňajú požiadavky kultúry spania, tieto možno dosiahnuť len vhodnou kombináciou s normálnymi alebo so studenými penami.

Využite možnosť bezplatnej konzultácie

Zavolajte nám ešte dnes na telefónnom čísle +421 55 685 42 74 alebo mobilnom čísle +421 905 811 021