Športové peny

Technické peny

Športové peny

Veľa predmetov slúžiacich na šport a zábavu vďačí za svoje špeciálne vlastnosti práve nami vyrábaným PU penám. Mäkká PU pena zohráva významnú úlohu vo funkcionalite a pohodlnosti takýchto predmetov: lyžiarske okuliare, topánky, cyklistické nohavice, rekreačné hračky pre deti a pod. Ale aj tak je na Slovensku hlavnou funkciou pri aplikácii našich produktov absorbovanie úderov a nárazov, ochrana ľudského života.

Vďaka mäkkému povrchu PU peny a jej vysokej povrchovej pružnosti pena pohltí pohybovú energiu človeka, ktorý do nej narazí, čím ho ochráni pred zranením. V minulých desaťročiach sa používali špeciálne prvky vyrábané z našich pien na ochranu motocyklových dráh, ktoré počas pretekov zachránili zdravie a život nejednému človeku. Na výrobu žineniek pre gymnastiku a zápasenie sa používajú tvrdšie peny s vysokou hustotou, čo zabezpečuje ľahký pohyb po ploche žinenky, avšak pri páde zabezpečí pružnosť podkladu bezpečnosť.

Samozrejme, že nesmieme zabudnúť ani na dorastajúce generácie. Na výrobu penových hračiek ihriskových domov sa vynikajúco hodí mäkká a pružná polyuretánová pena, ktorá oproti tvrdým umelým hmotám zabezpečí pre deti maximálnu bezpečnosť počas bezstarostnej hry.

Využite možnosť bezplatnej konzultácie

Zavolajte nám ešte dnes na telefónnom čísle +421 55 685 42 74 alebo mobilnom čísle +421 905 811 021